Той бе категоричен, че нямал друг избор, тъй като не можел да „стоя като заложник и да гледам как Сидеро си подава топката с Доган”.
Иванов отхвърли твърденията на лидера на „Атака”, че напусналите формацията четирима депутати са прехвърлили полагащите им се по закон субсидии към други партии. Това направил само Камен Петков, който пренасочил парите към БСП.
„Имам документ от Министерството на финансите, че не съм декларирал, че искам да премина към друга политическа партия”, заяви Иванов.
Той потвърди, че голяма част от депутатите на „Атака”, още преди да официално да станат членове на парламента, са подписали договори, с които стават гаранти за отпускането на заеми между офшорни фирми.
„Аз станах гарант за заем от 150 хиляди долара”, разкри Иванов. И допълни, че нееднократно искал от Сидеров да прекрати действието на подписаните споразумения, но той твърдял, че нямало от кого да получи необходимите за целта документи, тъй като въпросните компании били закрити. Впоследствие обаче се оказало, че това не е вярно, тъй като те били регистрирани на името на портиера в централата на партията и вуйчо на съпругата на Сидеров.
„Прокуратурата е извършила проверка и е установила, че тези договори са подписани в централата на „Атака” един ден преди обявяването на листата с кандидат-депутати”, добави Иванов.
Той разкри още, че не всички народни представители от националистическата формация са парафирали подобни документи. Сред изключенията са Десислав Чуков, юристът Явор Нотев и кандидатът за кмет на София Николай Пехливанов.