Лично ще сезирам прокуратурата за отношението на правителството към проекта АЕЦ "Белене", заяви днес Румен Петков днес. По думите му, от една страна, държавата е възложила поредна оценка за икономическия потенциал на проекта, която ще трябва да се плаща, а от друга, ако закъснее с изпълнението на договореностите с Москва за АЕЦ "Белене", руската страна може да поиска неустойка от 1 милиард евро през арбитража в Париж след 1 октомври.
И в двата случая ще се плаща, обясни Петков. "Въпросът е прокуратурата да подходи със същата енергия "към тези, които наследиха онези, защото е ясно, че се правят щети на държавата", каза депутатът от "Коалиция за България".
Петков допълни, че ще сезира прокуратурата и за неработещата от година и половина система в столицата, която трябвало да възпрепятства движението на моторни превозни средства по трамвайните трасета. Тя била била въведена по времето на кмета Бойко Борисов. Парите за нея ги даде кметът, а кой ги открадна по такъв безогледен начин, трябва да каже прокуратурата, заяви
Петков.
Румен Петков беше в Плевен за участие в работата на общинската конференция на БСП.