Отварят пътя за Драгичево. Отсечката свързва автомагистралите "Люлин" и "Струма". Тя ще поеме трафика на автомобилите към Кулата, Кюстендил и София. Досега натовареното движение в този участък често водеше до задръствания, които с пускане на новите платна се очаква да бъдат избегнати.

Перник със задоволство очаква откриването на пътя, заяви Ненко Темелков, заместник кмет на Община Перник. Това значително ще облекчи трафика.

Оценката на нашите специалисти е, че дали по проектантска грешка, или техническа грешка при изпълнението, има известно разминаване във виражите на влизането в кръговото и в самото кръгово, обясни още заместник кметът.

По думите на Ненко Темелков с пускането на отсечката Перник ще стане част с ареала на София, а потенциалът на града ще се повиши.

Официално откриване на участъка и прерязване на лента ще има утре, когато премиерът Бойко Борисов се връща от Брюксел.

Ако магистралата до София не бъде завършена в срок, който е 15 май, ще загубим европейското финансиране.