
Стачната вълна в Гърция не стихва. В страната предстои протестът на таксиметрови шофьори, митнически и съдебни служители на Сметната палата. Таксиметровите шофьори в Гърция излизат в 24-часова стачка днес, след стачката си от миналата седмица, в знак на протест срещу подоходната политика на правителството.
За стачката на съдебните служители на Сметната палата днес би следвало да е последният стачен ден. Митничарите, които са в стачка от вторник, решиха да продължат със стачните действия до следващата сряда, когато е стачката на двата най-големи синдиката в Гърция.
Работещите на митниците протестират срещу ограничаването на надбавките им, като част от мерките на кабинета за бюджетно оздравяване. На пазара на горива вече се усещат последиците от стачката, тъй като в някои бензиностанции вече липсва бензин.