критерии и българките да не бягат в чужбина за изкуственото оплождане. В Западна Европа ограничението е 49 г.
Премиерът Бойко Борисов ще отнесе специален подарят на президента на Бразилия Дилма Русев от родния град на баща й Габрово, отбелязва "Труд". Освен другите дарове, които той ще поднесе на 1 януари 2011 г. на церемонията по встъпването на Русев в длъжност като държавен глава на южноамериканската страна, българският премиер ще й подари и красива цветна фотография с родословното дърво на баща й Петър Русев.
Под заглавие "За какво Борисов трябва да разпита Дилма" в своя коментар за "24 часа" Валери Найденов подчертава, че за 15 минути Русев би могла да обясни на премиера много ясно на къде отива България с нейния плосък данък и чуждестранни монополи.
"Стандарт" допълва, че Русев ще посети Габрово. В това е уверила самата тя в писмо до кмета на града Николай Сираков.
Водещите ежедневници отбелязват, че точно 1 246 000 лева бяха събрани от кампанията "Българската Коледа". 500 000 лева от тях са от есемеси на зрители на bTV и публиката в Народния театър "Иван Вазов" в столицата, пише "Труд". Част от парите ще отидат за болни дечица, чието лечение не се поема от здравната каса, а останалата - за медицинска апаратура за детски клиники.
Президентът Гeорги Първанов поиска досиетата на посланиците със съпричастност към ДС да бъдат качени в интернет, припомня "Труд". Министър-председателят Бойко Борисов пък заяви, че от тях има липсващи страници и няма да научим истината. В интервю за изданието Евтим Костадинов, председател на Комисията по досиетата, е категоричен, че досиетата са отворени за всички - от обикновения гражданин до най-висшия държавен служител. По думите на Костадинов "тези папки показват начина, по който са били обучавани щатните служители на ДС, а те от своя страна агентите - те не търсят врага в отсрещната страна, те търсят врага в техните редици. Натам е било насочено усилието - да посочват врага с партиен билет, който не е бил съгласен с идейната и политическата насоченост на управляващата партия.
Искайте обезщетения от авиокомпаниите, призовава от страниците на "24 часа" еврокомисарят Миглена Кунева. По думите на Кунева след като има закъснение всяка авиокомпания е длъжна да осигури на пътниците си храна и напитки. Пътниците имат право да бъдат пренасочвани. Ако закъснението е повече от три часа, то вече се смята за отменен полет. Тогава пътникът може да поиска или да му върнат парите, или да му бъде осигурен друг маршрут. Ако промяната на маршрута изисква по-дълъг престой в съответната страна, той има право да поиска компанията да плати за същия този престой.