"Смятам, че е крайно време да се обърне внимание и моето присъствие тук не е, за да си направя някакъв евтин пи ар или да мога да насоча вниманието си само към себе си. По-скоро искам да обърна внимание на държавата и да ги помоля да се погрижат малко за контрол и регулация на нашия пазар", заяви в студиото на предаването "Тази сутрин" известната джаз певица Камелия Тодоров.

Този бизнес е частен, но той не може да просъществува без помощта на държавата, каза Тодорова. Ние като културни дейци сме под шапката на Министерството на културата, но то никога не е имало бюджет и програми за нашето изкуство, добави тя. Съкратиха се центровете по изкуствата в МК и това ни лиши от всякакъв шанс, защото поне преди можехме да се състезаваме по проекти, въпреки че нямаше специални проекти за нашето изкуство, каза певицата.

Много унизително е да се търси как си плащаме данъците, заяви Тодорова. Мнението й е, че нищо не ги освобождава от плащането на данъци, но би трябвало да има регулация на свободния пазар, въпреки че според нея такъв пазар няма у нас. Тя смята, че трябва да се направи нещо съвместно с МК ако то приеме, че музикантите са част от неговите задачи.

Камелия Тодорова не е съгласна в Новогодишната нощ на сцената на площада да се канят само чужди звезди, а за родните да няма място. По ефира също, според нея, трябва да звучи повече българска музика. Тя не приема регулацията от едно време от около 20% чужда музика и 80% - българска, но сега съотношението, по думите й, е точно обратното.

Един проект за изпълнителя е като раждане на бебе, но сега проблемът е, че не може да се зачене, каза Тодорова. "Аз не съм дошла да се моля за работа и държавна заплата, искам да ни чуят и да поведат диалог с нас", заяви Камелия Тодорова. Тя е опитала да се срещне с министъра на културата Вежди Рашидов, но засега това не се случва.

Ако стана хигиенист в Министерството на културата, това ще бъде най-красивото министерство, но аз не търся просто заплата на всяка цена, каза известната изпълнителка.