Протестите срещу закриването на общински болници продължават и днес. В 11:30ч. пред Министерството на здравеопазването, ще протестират представители на Младежкото обединение на БСП.

Там, където болниците са закрити или работят по намален брой пътеки, ще работят спешни кабинети. В малките болници на 14 области вече работят 27 спешни кабинета. Над 240 лекари вече са се записали за дежурства в тях, заедно с още 130 лекари от спешната помощ. За 12-часов работен ден медиците ще получават по 100 лева. Парите вече са отпуснати от Министерството на здравеопазването.

Най-много лекари доброволци са се записали в областите Плевен, Велико Търново, Стара Загора и Шумен. Най-малко, засега, са желаещите в София област и Кюстендил.