Кюстендилският окръжен съд ще заседава по делото срещу Пламен Галев, Ангел Христов, Апостол Чакалов, Владимир Ангелов, Красимир Оков, Георги Градевски и Георги Блатски за участието им в престъпна група за изнудване и принуда. Последното заседание по делото е на 28 юни 2010 г.

Ход на делото е даден на 23 септември 2009 г., когато Окръжният съд променя мярката за неотклонение на Красимир Оков и той е освободен под парична гаранция от 4000 лева. В обвинителния акт са посочени 131 свидетели и 26 вещи лица.  

На 10 юни 2009 г. Софийската градска прокуратура внася обвинителен акт срещу Пламен Галев за това, че е образувал и ръководил въоръжена организирана престъпна група, в която участват и Ангел Христов, Апостол Чакалов и Владимир Ангелов. Галев е обвинен и за изнудване, нанесена средна телесна повреда и принуда. Срещу Ангел Христов обвиненията са за участие в ръководството на групата, която чрез внушаване на страх извличала облаги.

Срещу Чакалов и Владимир Ангелов обвиненията са идентични, като Ангелов е обвинен и за незаконно притежаване на боеприпаси. Обвинения има и срещу Красимир Оков, Георги Градевски и Георги Блатски. Обвинителният акт е 49 страници. След като Галев и Христов се кандидатират за депутати по време на изборите за Народно събрание на 5 юли 2009 г., на 16 юни 2009 г. Кюстендилският окръжен съд променя мярката за неотклонение "задържане под стража" и ги пуска под "парична гаранция" от по 50 000 лв.

В качеството си на кандидати за народни представители те притежават имунитет по смисъла на чл. 53 от Закона за избор на народни представители. Решението на съда не засяга останалите петима обвинени по делото. На 16 юли 2009 г. Върховният касационен съд решава делото да се гледа от Кюстендилския окръжен съд.

Съдиите мотивират решението си с факта, че деянията, за които са повдигнати обвинения, са извършени в съдебния район на този съд. На 29 януари 2010 г. Окръжният съд в Кюстендил променя мярката "задържане под стража" в парична гаранция от по 7000 лв. на Владимир Ангелов и Апостол Чакалов.