Предложението дойде от страна на ГЕРБ. Мнозинството се аргументира с това, че голяма част от депутатите идват от отдалечени избирателни райони и няма смисъл да пътуват само за един работен ден. Това би струвало и доста на данъкоплатците, заяви председателят на ПП на ГЕРБ Красимир Велчев.
„За” дългата почивка гласуваха 128 народни представители. Само двама бяха „против”, а трима се въздържаха.
От опозицията твърдят, че многото почивни дни ще им дойдат в повече. Според Петър Корумбашев от КБ няма сложно в ситуацията, ако имаш желание. Неговият съпартиец Петър Димитров пък изрази задоволство от промяната заради ангажимент по това време.
Независимият депутат Димитър Чукарски допълни, че взетото решение ще предизвика недоволство у хората.
Депутатите ще отработят ударно тази почивка, като ще бъдат в пленарна зала от 15 до 19 март. Петък и събота ще им бъдат отредени за парламентарен контрол.