Забраната ще важи само за най-проблемните кръстовища в града, където стават най-големите задръствания. Целта е да се разпредели трафикът и по другите улици в града. Засега от КАТ-
Пловдив имат идея да забранят левите завои само в най-натоварените часове - сутрин от 7:30 до 9 часа и следобед от 17 до 18:30 часа.
Забраната ще става с въвеждането на пътен знак, който ще бъде открит, когато действа, а когато забраната не действа, ще бъде закрит и ще има представител на пътна полиция на място, който да насочва водачите.
Против идеята вече се обявиха повечето таксиметрови шофьори. Според тях след забраната ще трябва да се обикаля повече, да се търсят алтернативни маршрути и клиентите със сигурност ще бъдат недоволни. Според дългогодишни шофьори всяка нова забрана на пътя води до повече объркване от страна на водачите.
На 7 септември ограничението ще бъде въведено експериментално. Тогава ще стане ясно дали идеята на КАТ-Пловдив да забрани левите завои ще разтовари трафика на невралгичните точки в града. Пловдивчани могат да предлагат на кои кръстовища да бъде забранен левият завой на електронната поща на областната дирекция на полицията.