
Спецполицаи в Бургас разкриха наркодепо близо до училище. За лабораторията е използвана квартира, оборудвана за преработка на твърди наркотици и марихуана.
Квартирата е наета от 25-годишния криминално проявен Цветомир Иванов, в близост до едно от училищата в бургаския квартал "Меден рудник".
"При последвалото претърсване в жилището се установява, че същото е пригодено за разфасоване и преработка на твърди наркотици", съобщи главен комисар Милен Димитров, директор на ОД на МВР – Бургас.
В апартамента спецполицаите откриват големи количества хероин, кокаин и амфетамини. Една от стаите е оборудвана с модерна инсталация за сушене и преработка на марихуана. Според разследващите, собственикът на наркодепото е разпространявал дрогата сам и не е участвал в организирани групировки.
"Самият факт, че някой след толкова години пълен монопол в Бургас си позволява да разгърне такава система за разпространение на наркотици означава единствено, че в Бургас вече няма монопол над наркоразпространението", заяви главен комисар Милен Димитров.
Дилърът се придвижвал с джип, взет на лизинг, без да има официални трудови доходи. Арестуван е ден след влизането в сила на условна присъда за разпространение на наркотици.
При задържането му Цветомир се опитал да избяга и оказал съпротива на полицаите. Обвинен е в отглеждане, производство и пласиране на наркотици, за което го очакват до 12 години затвор и глоба до 50 хиляди лева.