Съдия Румяна Ченалова, оправдала бизнесмена Людмил Стойков по обвинение за пране на пари, поема делото срещу Алексей Петров, съобщи БТА. Още вчера в Софийския градски съд е внесен обвинителен акт освен срещу Петров и срещу Антон Петров, Кирил Топалов, Марчело
Джотолов, Янко Попов, Цеко Йорданов.

Бившият съветник в ДАНС Алексей Петров е обвинен в разгласяване на държавна тайна и за ръководене на банда за рекет, принуда и изнудвания. Участници в групата са Антон Петров-Хамстера, Марчело Джотолов, Янко Попов, Кирил Топалов и бившият зам. главен прокурор Цеко Йорданов.

На 29 март 2010  г. съдът призна бизнесмена Марио Николов за виновен за източването на 13 млн. лева от програма САПАРД. Соченият за негов съучастник и мозък на групата Людмил Стойков беше оправдан.

Името на Ченалова бе свързано и със скандала около Красьо Черния. Тя не отрече познанството си с бизнесмена и призна, че преди години искала от Георгиев да помогне на сина й да си намери работа. Съдийката гледа и делото за убийството край дискотека "Соло".