Близо 100 деца на възраст между 9 и 11 години от няколко столични училища и дневен център за деца с увреждания "Свети Мина" се състезаваха няколко часа в дисциплини като седящ волейбол, щафетно строене на кули и бърза топка. Някои от децата за пръв път виждаха свои връстници с увреждания.
“Липсата на контакт с деца с увреждания, това че още от малки в детската градина никой не ги е запознал с такива деца, те странят едни от други, не искат да общуват, да се хващат за ръце, да играят в един отбор”, каза Мариета Терзиева, председател на сдружение "Мечти и отбори":
“Важното е децата да се забавляват, да бъдат един отбор и общо взето всички да играят заедно и да са отбор”, обясни Маргарита Стойнева, доброволец.
Както при всяко хубаво състезание, всички получиха награди, а някои научиха нов урок за децата с увреждания.
“Те са деца като тях. Имат същите желания, мечти и се чувстват щастливи, когато им се обърне внимание в такъв ден”, каза Сузан Йешели, директор на дневен център "Свети Мина".
Фестивалът "Игри за всички" се организира за трета поредна година точно на 3 декември - международния ден на хората с увреждания.
.
