Започна събарянето на повече от 100 търговски обекта на Кооперативния пазар във Варна заради предстоящо разширение на пътя и въвеждането на еднопосочно движение. Това обаче предизвика недоволството на търговците, които остават без работа в разгара на летния сезон.

За премахването на бараките собствениците са предупредени със заповед още през пролетта. Срокът е до 7 юли.Тогава местната администрация разрешава на търговците да работят до края на летния сезон. Събарянето на бараките обаче започва ден след изборите.

"Вземаха ми депозит 12 хиляди лева. Вземаха ми наем 7 хиляди лева. Е,аз от къде да ги изкарам тези пари", възмущава се Александър Харизанов.  

"Точно в разгара на лятото казват, че трябва да напуснем и да демонтираме и че няма да ни дадат депозита", обяснява Жени Илиева.

"Разбрахме се с кмета, подписахме споразумение, направиха ни нови договори до края на септември. Стиснахме си ръцете и мислехме,че имаме неговата дума", разказва Златка Стоянова.

Кметът Кирил Йорданов не отрича, че е имал устно споразумение с търговците, но твърди че те поставили условия, които общината не може да изпълни.

"След 1 ноември да сме седнели на нови разговори, когато изтича и строителния сезон. Стана ясно, че няма никаква воля, в рамките на човещината,а има желание да се проточват нещата във времето и естествено бараките да си останат на същото място", обясни от своя страна Кирил Йорданов.

Решението за отварянето на пътя е окончателно,а проекта струва милион и 300 хиляди лева.

 

Спортните събития от деня

Филмите на bTV

Гледай bTV на живо

Времето