
Бойко Борисов - най-известният мъж в държавата е и победител в днешните избори. С героя на вечерта преди дни се срещна Ани Салич. Те си поговориха за жените в живота му, за егоизма, за страданието и за пропуснатите мигове като баща.
Какъв е човекът, който спечели най-голяма подкрепа
и е вероятният бъдещ премиер на страната? Бойко Борисов не позволява да снимаме къщата, не показва и снимки на семейството. Всъщност той обитава неголям дом, сред добре поддържан красив двор, в средата на който тече изкуствено поточе.
В спалнята му, която е общо помещение с малка кухня и приемна, също няма снимки, а само ловни трофеи и подаръци от скъпи хора.
"Когато някой каже за една жена, че е умна, обикновено тя е много хубава. Първият поглед, първото впечатление от физиката на жената, и когато не е отблъскваща, защото всяка жена си има своя чар, когато е симпатична, ведра и приятна, както в математиката се казва, това е необходимо, но не достатъчно зло", смята Борисов.
Зо предпочитания тип жена той коментира, че трябва да е: "Знаеща, можеща, работеща. Винаги съм казвал, че Цветелина е човекът, който много ми е помогнал. Тя ме научи на бизнес, на поведение. До ден днешен тя е най-добрият ми коректив, най-добрият ми съветник. Тя преглъща, страда. Аз не съм способен на страдание. В това отношение съм голям егоист. Аз гледам така да подредя нещата, че на мене да ми е добре".
За бащинството
За радост децата са възпитани добре, имат майки, баби. Съжалявам, че мина животът, че за децата не ми остана време да ги гледам. Аз никога не съм къпал бебе, не съм го преобличал, не съм го водил на детска градина.
Ако се налага да им се накараш, как го правиш?
За бой не става въпрос, а съм ги плесвал. За каране не става въпрос. То е смешно – да ме заварват, обикновено вечер като се прибера и легна. Идват в кревата и галят ме по косичката и "колко малка косичка имаш", "колко си сладичък". Те са много готини. И като ги заприказват тези работи, знам, че нещо ще купувам. Особено като бяха по-малки им бях взел едни моторчета. Едната катастрофира с чуждо, там в махалата едно момче я беше качил да я вози и се пробърнаха, и се потроши, едвам жива остана. Господ я спаси.
Усетя ли лабилност, усетя ли страх,
разколебаност в нещо, от майка ми знам – три свещички паля, задължително три, най-големите. Отивам слагам, целувам Богородичка, "Бог напред и аз след него" – това майка ми е казала, и излизам и се чувствам вече добре.
Повече за изборите вж. на Izbori.btv.bg