Наши зрители ни сигнализираха за странно наддаване, което тече в българското интернет пространство. На един от най-посещаваните сайтове за онлайн търгове, е публикувана обява на мъж от Хасково, който предлага гласа си на партията или лицето, което предложи най-висока цена.

Първоначалната цена за гласа, наречен "артикул" е 20 лева. На снимката на продавача се вижда мъж, но самоличността му не може да бъде потвърдена.

Предложилият най-голяма сума, може да получи своя "артикул-глас" лично, а парите се заплащат след гласуването. В заключение продавачът посочва, че "купуването и продаването на гласове е престъпление, но само... ако ви хванат".

Многократните ни опити да се свържем с администратора на сайта, за да потвърди истинността на обявата, останаха без резултат.

Повече за изборите можете да видите в Izbori.btv.bg