Оставам лекар на премиера, отношенията ни са прекрасни, коментира Лъчезар Иванов в кулоарите на Народното събрание. Днес Иванов беше освободен от постовете заместник-председател на парламента и председател на здравната комисия

Той добави, че е сред верните приятели на Бойко Борисов, макар самият министър-председател да казва, че няма такива. Иванов беше категоричен, че остава като народен представител от ГЕРБ.

За партията беше по-добре да го направя, не се чувствам аутсайдер сред колегите си, коментира решението си за оттегляне от постовете Лъчезар Иванов. Той обясни, че е емоционален и може би това му е изиграло лоша шега.  

Човек продължава, върви напред, идват моменти на самооценка, на очистване, добави той. По думите му в България професия "политик" няма.  Лъчезар Иванов заяви, че ще се отдаде изцяло на здравеопазването.