
Специалистите от Националния институт по метеорология и хидрология предупреждават, че се очакват интензивни валежи, силни гръмотевични бури и градушки.
През следващата седмица, 22-28 юни, се очаква времето в България да се определя от област на ниско атмосферно налягане. Ще има условия за развитие на мощна купесто-дъждовна облачност. Очакват се краткотрайни валежи и гръмотевични бури, отначало в Западна, а впоследствие и в Източна България. Голяма е вероятността в отделни дни да има интензивни валежи, силни гръмотевични бури и градушки, съобщават още от Националния институт по метеорология и хидрология към БАН.
Предвид голямата продължителност на обстановката се очаква да се получат значителни сумарни количества валеж, най-вече в западната половина от страната. Относително стабилизиране на въздушната маса се очаква към края на следващата седмица, когато валежите ще започнат да намаляват.