Две 13-годишни момичета, отровени с алкохол, бяха приети в Пирогов тази сутрин.
Вместо с баница и боза, седмокласничките закусили с водка и портокалов сок, а сутрешния им купон завърши в токсикологията.

В голямото междучасие в 101 училище в Надежда днес най-обсъжданата тема е как две седмокласнички - Ивона и Виктория, са дошли за първия час мъртво пияни. Пили водка и сокове, каза техен съученик.

Едната не можеше да стане от пейката, тя беше в шок. Гърчове получи. Ние бяхме на физкултура и гледаме хора са се събрали и си викаме: ей стана бой. Защото то така става
А после щеше да стане бой заради тях, разказа момчето.

От училището казват, че двете момичета са добри ученички и до днес с тях не е имало проблеми. Не се знаело да имат проблеми в семействата. Причината за сутрешния запой се търси в желанието да бъдат забелязани и интересни.

„Моята домакинка е видяла три млади момичета рано сутринта да се клатят. По точно една е придържала другите две. Но тя не е разпознала, че са ученички от нашето училище.
Те бяха в такова състояние, че не можеха да дадат никаква информация. Сега благодарение на бърза помощ ги закарахме в Пирогов и получихме информация, че са добре”, каза директорът на училището Илиана Митрова.

Според директорката момичетата взели водката от вкъщи. Родителите на едно от тях били събудени от учителите и въобще не знаели, че дъщеря им се е измъкнала в 4 ч. сутринта, за да пие алкохол.

Хубаво е тези въпроси да се зададат на родители. Напрежението е много голямо и за учителите. Едното момиче колабира и ние поемаме своята отговорност, но питам докога родителите ще бъдат най-безотговорната част, коментира Митрова.

От Пирогов казаха, че състоянието на двете момичета е добро. Те все пак ще останат и тази нощ под наблюдение в клиниката по токсикология.