Сомалийските пирати освободиха днес плаващия под малтийски флаг гръцки кораб "Салданха", който бяха отвлекли  преди два месеца, съобщиха Ройтерс и ИТАР-ТАСС. Първоначално новината за освобождаването на гръцкия кораб
дойде от един от пиратите, който каза, че за кораба е платен
откуп от 1,9 милиона долара.

Представител на гръцкото министерство на търговския флот потвърди, че корабът е освободен. На борда му има екипаж от 22 души - украинец, двама румънци и 19 филипинци. Той бе заловен край бреговете на Сомалия на 22 февруари. Превозвал е въглища от Индонезия за Словения.

Представителят на министерството не потвърди информацията за платения откуп, като обясни, че компаниите, управляващи плавателните съдове сами се договарят с похитителите.

На 15 април пирати освободиха "Титан", друг гръцки кораб, който бе в техни ръце. След освобождаването на "Салданха" те държат още два гръцки кораба.

 

Спортните събития от деня

Филмите на bTV

Гледай bTV на живо

Времето

 

 

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google