
Престъпна група за разпространение на алкохол без начислен акциз и ДДС разкриха антимафиотите от МВР-Хасково. Групата била наблюдавана от близо две години. Единият от участниците е от Хасково, вторият - на хасковско село, а третият е с двойно гражданство. Те се занимавали с производство и разпространение на алкохол с фалшиви бандероли на известна българска търговска марка, като част от него е предназначен и за нелегален износ в чужбина.
Образувано е досъдебно производство. Делото е наблюдавано от Върховната касационна прокуратура.
От търговски вериги и складове в София, Пловдив, Елхово, Бургас и Свиленград са иззети общо 350 литра наливни ракия, мастика и водка; близо 9 хиляди бутилки без бандерол и 47 хиляди бутилки с фалшив.
През 2007 г. е било образувано досъдебно производство. На трима от участниците в групата - на възраст 25, 30 и 35 г., е било повдигнато обвинение за разпространение на фалшиви ценни книжа и са наложени административни санкции.
С последната операция на антимафиотите общо иззетото количество алкохол е над 60 000 литра за около 320 хиляди лв. Върху сумата не е начислен акциз и ДДС и републиканският бюджет е ощетен с над 250 000 лв.