Нарушения за 127 милиона лева в държавните железници за периода 2007 - 2009 година. Това отчете Инспекторатът на транспортното министерство, а министър Цветков определи откритите нарушения като пълни безобразия.

Един от най-фрапиращите случаи - купени са 18 рециклирани вагона от Германия за 14 милиона лева, които така и не са стигнали до нашата страна. Сред другите скандални нарушения на предишното ръководство на превозвача е и обществена поръчка за ушиване на работно облекло за железничарите, като куртка и панталон са стрували 300 лева.

Според транспортният министър вина носят предишния шеф на превозвача Христо Монов и бившият ресорен зам.-министър Георги Петърнейчев. Данните от доклада вече са предадени на прокуратурата.