Принцесата на Уелс Даяна и синът на египетския милиардер Мохамед ал Файед Доди тайно са се сгодили малко преди да загинат в автомобилната катастрофа в тунел на Париж през 1997 г. Информацията е на в. "Дейли експрес", които се позоват на нова свидетелка – пенсионерката Трикси Шол.
По думите на Шол осем дни преди смъртта си принцеса Даяна е купила в бижутериен магазин в Монте Карло годежен пръстен с диамант. Живеещата в Монте Карло Шол твърди, че на 23 август 1997 г., след като била в магазин за електроуреди, видяла, че принцеса Даяна и Доди ал Файед купуват скъп пръстен от магазина на хотел "Ермитаж". По данни на в. "Дейли експрес" няколко дни по-късно самият Доди ал Файед си поръчал пръстен в магазина "Тел ми йес".
Шол не е дала досега свидетелски показания, тъй като мислела, че няма да й повярват и се е страхувала от усложнения. Според предишни показания на известния ювелир Алберто Рипоси, принцеса Диана и Доди ал Файед са планирали да се сгодят. Рипоси, собственик на магазин за бижута срещу хотел "Риц" в Париж, казва, че това научил от самия Доди, който искал да стесни пръстена за Даяна, поръчан по-рано.
Бижутерът тайно се срещнал с принцесата на Уелс и любимия й и в един от хотелите на Сен Тропе, Южна Франция, за да им покаже бижута, които биха заинтересували принцесата.

Снимка: БГНЕС