Снощи в Студентски град пак имаше бой. 19-годишно момче е настанено в болница без опасност за живота, съобщиха от МВР.

В същото време, на двама от задържаните за убийството на 20-годишния студент, което стана в петък, вече е повдигнато обвинение.

В навечерието на Студентския празник наш екип провери има ли наистина засилен контрол в Студентски град. Ангажимент за това пое полицията след петъчното убийство пред заведение в квартала. Какво се случва след полунощ в квартала на бъдещите висшисти?

Генка Шикерова и Даниел Драганов тръгват от там, където преди два дни с бой беше убит 20-годишният студент по фармация. На мястото на тялото има цветя. На 10 метра от тях поредната компания, която запива преди да влезе в дискотеката. Това е обичайна практика в Студентски град - ракия и водка по стаите до 12 ч. В дискотеките е скъпо. Час след полунощ задръстването около улицата с клубовете е по-голямо от това в делничен ден в центъра на столицата.

Снощи, обаче жадните за забавление в Студентски град бяха значително по-малко от обикновено. Помогнаха ни да разберем защо.

„Наближава осми декември и всички са хванали пътя нанякъде”; „Нямат хората и желание да излизат. То си е страшно в Студентски град, защото по главната улица си ходиш и гледаш как хората се изтрепват.  6-7 човека се бият, защото не им харесва как си минал покрай тях”, казаха студенти.

Снощи почти на всяка главна улица имаше полицейски патрул

Засякохме и няколко проверки в заведенията. Обикновено влизането на полиция в клубовете пълни тоалетните. Около казанчетата притихват посетителите без документи и непълнолетните. Редовното им оправдание е, че тези които са по-малки са влезли преди 10 часа.

Прогнозите са, че от следващата седмица Студентски град отново ще е пълен. Особено в дните с "вход свободен" за дискотеките.

 

 

Спортните събития от деня

Филмите на bTV

Гледай bTV на живо

Времето