
Сотир Замфиров, от ромската махала "Нов път" във Видин е задържан за 72 часа, съобщи полицията. Срещу него е образувано досъдебно производство за хулиганство. Миналия петък той нападна колегите ни Миролюба Бенатова и Стоян Георгиев. Разследващите журналисти са се легитимирали и са търсили за разговор Ромео Митков - Роми, посочен от наши източници като съпричастен към наркоразпространението във Видин.
Миролюба беше блъсната силно и повалена от Сотир Замфиров. Той е роднина на Митков.
Срещу двамата има множество преписки за източване на ДДС, като нито една от тях не е приключила с присъда.
След инцидента с екипа ни, Сотир Замфиров, който е с чисто криминално досие, беше задържан за 24 часа в ОДП Видин.
По информация на Върховната касационна прокуратура от днес има прокурорско постановление Замфиров да бъде задържан за 72 часа с обвинение в хулиганство, извършено с особен цинизъм и дързост.
В събота, зрителите на bTV видяха разследването на Миролюба Бенатова и Стоян Георгиев за схема за изкупуване на лични карти и паспорти, с които зад граница биват извеждани криминално проявени и осъждани, без право да напускат страната.
Източниците ни посочиха Ромео, по прякор Роми, като човекът, за когото работят прекупвачите на документи.
