Отново човешка грешка е причина за вчерашната влакова катастрофа, край Септември.
Този път вината е на машинистите, съобщи министърът на транспорта Александър Цветков.
При инцидента - три вагона излязоха от релсите, за щастие няма пострадали.

„Причините за вчерашния инцидент са престъпна безотговорност на служители на БДЖ, които с това изложиха на риск живота на пътуващите, на много българи. Заради това те ще понесат своята административна отговорност, но аз ще настоявам те да понесат и наказателна отговорност за това си поведение", каза транспортният министър

Назначена е и пълна техническа проверка на цялата композиция. Локомотивът е бил със сертификат за безопасност, допълни министърът. Тоест, по документи влакът е бил технически изправен. Ако проверките докажат, че изпълнителният директор на БДЖ Пенчо Попов също има вина за случилото се, министърът ще поиска оставката му.

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google