Задържаният с подкуп заместник-управител на София област Марио Цаков беше пуснат от ареста. Софийският градски съд му наложи мярка за неотклонение "парична гаранция" в размер на 30 000 лева.

Цаков е обвинен за поискан подкуп в размер на 25 000 лева от строителен предприемач.
Той беше арестуван в столичен магазин, докато получавал първата вноска от 6000лева.

Според съда, от доказателствата по делото може да се направи основано предположение, че Цаков е извършител на престъплението. Но понеже е неосъждан, семеен и работи, няма опасност да се укрие.

Също така съдът взе предвид и това, че няма опасност Цаков да извърши ново престъпление, тъй като е отстранен от длъжност. Прокурорът по делото Станимир Димитров заяви, че ще обжалва решението на съда.

Адвокатът на обвиняемия Мая Грозданова каза, че първо трябва да говори с близките на Марио Цаков и със самия него и тогава ще реши дали да обжалва присъдата. Поръчката, за която се предполага, че Цаков е взел подкупа, се намира на територията на Ботевград.

 

Спортните събития от деня

Филмите на bTV

Гледай bTV на живо

Времето