Републиканците избраха официално Джон Маккейн за свой президентски кандидат в третия ден от националния си конгрес, но неговото номиниране бе засенчено от пламенната реч на кандидатката за вицепрезидентския пост Сара Пейлин. Джон Маккейн ще приеме номинацията на републиканците с реч в последния ден на конгреса.

Маккейн получи номинацията на републиканците единодушно от делегатите на конгреса. Номинацията му беше засенчена от речта на кандидатката за вицепрезидент, губернаторката на Аляска Сара Пейлин. Само за една седмица тя се превърна от почти неизвестна жена в най-оспорваната фигура в американската политика. Изказването й предизвика най-големия интерес на четиридневния форум на републиканците.

"За мен е чест да приема номинацията на вицепрезидент на САЩ. Искам да кажа на репортерите и коментаторите - няма да ходя във Вашингтон, за да постигна тяхното добро отношение - целта ми е на служа на американския народ", изтъкна Сара Пейлин.

Пейлин представи пред делегатите съпруга и петте си деца, сред които и 17-годишната си бременна дъщеря. Пейлин нарече привилегия факта, че е прекарала по-голямата част от живота си в малък град. Сара Пейлин се спря специално и на качествата на Джон Маккейн, които го правят по-способния кандидат да управлява страната.

300 души бяха арестувани през първите два дни на конгреса на републиканците в Сейнт Пол. Те обмисляли да блокират магистралите, водещи към града, да отвлекат някои от делегатите, да палят автомобилни гуми и да причинят размирици. Плановете на анархистите били разкрити, когато в редиците им били внедрени агенти под прикритие.

 

Спортните събития от деня

Филмите на bTV

Гледай bTV на живо

Времето