
За по-голяма ангажираност на институциите към настаняването на деца в кризисните центрове, призова от ефира на bTV Мариела Тодорова, директорка на Центъра за деца, жертва на насилие във великотърновското село Балван.
Преди дни в центъра три 15-годишни момичета нападнаха социална работничка, в опита си да избягат.
Тийнейджърките и в момента са там. Все още не е ясно, как ще бъдат наказани.
"Момичетата са изолирани от групата, тъй като те с поведението си показват, че представляват опасност както за персонала, така и за останалите момичета. Те са в самостоятелни стаи", каза Тодорова.
Често се случва, когато бъдат настанени нови момичета, да имаме нежелани посещения, коментира директорката твърденията, че мъже в лъскави коли обикалят около центъра.
"Приемаме тези деца наистина, за да съхраним тяхната психика, която е доста наранена. Ние трябва да осигурим всякаква конфеденциалност", обяснява Иво Найденов.
Срещу тийнейджърките вече е образувано дознание. От кризисния център в Балван обявиха, че охраната ще бъде засилена.
