
За седма поредна година Разград е домакин на панаира на киселото мляко. Тазгодишното издание бележи рекорд по брой заявки за участие от занаятчии, производители, търговци и туристи.
Славата на лудогорското кисело мляко се свързва със стопаните от Гецово и другите околни на Разград села.
За първи път тази година прочутото гецовско кисело мляко ще се състезава с домашно приготвено мляко от Румъния. Гостите от Гюргево разказват, че тяхната стока е по-добра.
Въпреки че сметаната правела млякото по-гъсто, местните жители смятат, че гецовското крие в себе си чудодейна сила за дълголетие.
Над 30 млекопроизводители се включиха в конкурса за домашно приготвено кисело мляко, млечни салати и десерти. Под мотото „Да правим таратор, а не терор" в надпреварата бяха привлечени и деца. 350 занаятчии и танцови състави от 18 държави ще демонстрират изкуството си в трите панаирни дни.
Времето
