
Цели квартали и села в София останаха без врати и стъкла заради мощната взривна вълна. Дори в близки до инцидента райони хората бяха раздвоени между това да се евакуират и опасността от появата на мародери.
Ударната вълна е засегнала квартали на 10 и повече километра от мястото на взрива.
Село Чепинци е 3-4 километра от Челопечене. И там оцелели прозорци са много малко. Заради слуха за очакван нов взрив хората с коли и малки деца са се евкуирали първи.
В центъра на Чепинци се разположи и подвиждна станция, която измерва замърсяването на въздуха.
Паниката от взирва се е пренесла и в столичните квартали "Дружба и Младост", където също има счупени стъкла.
Взривната вълна е разтърсила тази масивна къща на 5 километра от склада и дори е избила входната врата с касата. Хората са в шок след първите два мощни труса. Взривната вълна е подминала единствено отворените врати и прозорци.
В момента Министерството на извънредните ситуации и Министерство на отбраната решават кой да поеме изплащането на имуществените щети на гражданите пострадали, в непосредствена близост.
Всички 9 детски заведения в "Дружба" работят, защото родителите са довели децата в 7 сутринта.
В 121 детска градина се бяха да раздадат маски и вода на децата, в случай на тревога за серен диоксид. Проблемът е, че с градината до 10 часа още не се беше свързал никой от Гражданска защита.