С автошествие протестират производители и търговци на плодове и зеленчуци от Бургас.

Автомобилна колона от 100 коли тръгна от Бургас. Крайната цел на шествието е Държавната комисия по стокови борси и тържища в София. Автомобилите им обаче ще бъдат паркирани на входа на града, за да не пречат на движението.

Бургаските търговци на плодове и зеленчуци искат да защитят интересите си и обвиняват общината и кмета в незаконни действия.

"Целта на шествието е да защитим интересите си и да изразим мнението си пред Държавната комисия по стокови борси и тържища, която е подведена от атаките на Община Бургас в лицето на кмета Николов, който многократно ни нарича "лъжци, крадци, нелоялни, нелегитимни' както и други злословия по наш адрес", каза пред агенция "Фокус" собственик на частна зеленчукова борса в Бургас Иван Христов.

По думите му многократните изявления на кмета до медиите, съдържали лъжлива информация, а истинността на фактите е преекспонирана така, че да прикрие незаконните действия на общината и кмета срещу производителите и търговците.

Според Христов Община Бургас изкуствено е създала напрежение сред търговците, като ги дели на законни и незаконни и задушава частната инициатива. Той съобщи, че вече е подал жалба в прокуратурата срещу действията на Община Бургас.