Тази сутрин министърът на вътрешните работи Михаил Миков изложи първо пред висшите магистрати своите виждания за решаване на чувствителния, по думите му, въпрос с подслушването.

"При всички случаи контрол от прокуратурата, контрол при разрешаването от съда и контрол при използването вътре в системата на Министерство на вътрешните работи. Всеки заявител на специални разузнавателни средства (СРС) да знае, че това е скъпо средство, което трябва да дава резултати.

Защото, в един момент, техническото развитие, като че ли някои го разбират като отменящо другите усилия. Защото аз ще ви задам въпроса, как са се разкривали престъпления, когато не е имало мобилни телефони? Разкривали са се, доказвали са се и е имало ефективно наказване", заяви Миков.