Проверката, която обхваща период само от една година - до първи септември 2009 г., е установила, че агенцията е похарчила милиони левове, но без да даде ясен отчет за тях. Само за монтаж на тоалетна и казанче са платени 400 лева, а за метална врата 1400 лв. Оранжевата ограда на ул. "Шейново" № 23 в София е на териториалното подразделение на агенцията "Социални дейности" при министерството. Само за измазването, грундирането и полагането на мазилка на зиданата ограда, която по документи е от 98, 80 квадратни метра са платени почти 5 900 лева. Така цената на квадрат излиза 60 лв.
Ремонтите на девет кабинета и коридора в станалия популярен с видеонаблюдението хотел Шипка също фигурират в доклада на Сметната палта. Там е даден пример и с договори за ремонт на дневен център в квартал "Меден рудник" в Бургас, на вили и ресторант във военно-почивния дом "Сарафово" и за преустройство на магазин в дневен център в столичния квартал "Младост". При тези ремонти са платени: за доставка и монтаж на климатик - 1960 лв., за доставка и монтаж на тоалетна и казанче - 390 лв., за доставка и монтаж на кухненско обзавеждане близо 9 800 лева.
Впечатляващото и за най-сръчните майстори е, че изпълнителите на ремонта и доставчиците на оборудването и обзавеждането на дневния център в "Младост" 3 са успели да усвоят почти 240 000 лева само за седмица.
Само за 4 универсални спортни центъра на военните за година са похарчени 7 милиона лева, а годишният бюджет на агенцията в този период е бил 60 милиона лева. Най-интересните данни от доклада са за почивните бази и оборудването на СПА - центровете. Така че още шокиращи факти и кадри за това колко може да струва едн афинландска сауна очаквайте утре в bTV Новините.