"Златното" време за реформи е било през 2008 г., заяви премиерът Бойко Борисов пред ръководството на Техническия университет в София.

Днес той беше във висшето училище по повод на 65-годишнината му. Министър-председателят добави, че дори и вкъщи реформи се правят, когато има пари. По думите му, за първи път от 20 години насам е започнал обратен процес - на връщане на инженерните кадри у нас.

Ректорът на университета проф. Камен Веселинов отбеляза в приветствието си, че, ако България иска да се замогне, това няма кака да стане без производството. Държавата трябва да заложи на развитието на индустрията, отбеляза той.

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google