Компютърните игри са вредни за здравето и психиката. Това посочват близо 70% от потребителите на btv.bg, участвали в анкета на сайта. 30% пък смятат, че те не са опасни, стига обаче да се играят умерено.
"Аз се страхувам от игрите, в които ги учат да убиват!
Моят внук миналата година беше на 10 г. и искаше непременно да играем заедно "Конкистадор " - игра с въпроси и отговори, основаващи се на знания и късмет. Но от тази година го забелязвам, че играе едни игри с приятелите си и от детската се чуват само викове – "Убих те, уби ме”. Така че не съм много доволна от това и се радвам, че синът ми и снаха ми го ограничават в компютъра и повече го карат да кара колело с децата”, коментира потребител.
"Това, че хората правят игри, които развиват мисленето и карат децата ви да си напрягат малките главички, само трябва да ви радва”, контрира друг.
"На някои родители им е много изгодно да ги оставят по цял ден да играят само и само да не се занимават с тях, а после се оплакват”, отбелязва трети.
"Компютърните игри с насилие и симулации на човешки убийства се създават по начало за пълнолетни хора със стабилна психика
Не съм съгласен с някои твърдения, че здравомислещ човек е в състояние да превърти от тях и да излезе на улицата с цел да пресъздаде видяното. Подобни игри действат разтоварващо, подобно на играта на дартс със снимката на шефа в обедната почивка, както е прието в Щатите и няколко други страни. Аз самият съм фен на игрите с насилие, където редовно предизвиквам хаос и масови убийства. Това обаче не ме прави психопат с наклонности за серийни екзекуции, тъй като това е компютърно генериран свят, където убиваш не живи хора, а ботове симулиращи човешки образ. И да, макар подобни игри да се правят само за възрастни, трябва да внимавате какво играят децата ви, защото те по начало са с лабилна психика и попиват всичко като гъба”, заяви следващ.
"Не смятам, че са толкова вредни, трябва да се играе с мярка
Когато бяхме малки, нямахме компютри, но имаше телевизионни игри. Подобни са, но никой не е умрял от тях. Вредни са игрите, когато родителите оставят без контрол децата си, а те от своя страна стоят с часове”, смята друг участник в анкетата.
„Аз пък смятам, че игрите на никого не пречат. Напротив! Това е един начин хората да разтоварят психиката си от излишната агресия, която са натрупали. Точно като практикуването на бойни изкуства (бокс, кик-бокс, карате и т.н.), гледането на екшън, хорор, криминални филми, сънища, в които нараняваш хора или дори да си го представяш”, категоричен е следващ.
"Компютърните игри са част от модерния живот
Ако връзката на детето с родителите е на ниво и възпитанието също, то при подбор на игрите и ограничаване на времето на игра, от тях може да има удоволствие и за детето и за родителите”, допълва потребител.
Продължавайте да участвате активно в анкетите ни. Сега ви питаме дали ходите на кино. Споделете с нас кой е последният филм, който гледахте на голям екран тук >>>
Резултатите от анкетата не са на базата на национално представително проучване. За нас от btv.bg обаче са много ценни, тъй като отразяват мнението на потребителите, които ежедневно ни гласуват доверие.