Сент Етиен победи категорично Нанси с 4:0 в първа среща от 8-ия кръг на френската Лига 1 и събра 11 точки, които го изкачиха на седмо място във временното подреждане. Тимът на Нанси пък регистрира шеста поредна загуба в първенството, която го оставя на предпоследното 19-о място само с 4 точки.

Марсилия е на върха с 18 точки, следван от Пари Сен Жермен с 15, като двата отбора се срещат в неделя в супердербито на кръга. Всичките четири попадения за зелените паднаха в първите 25 минути, като след това мачът просто се доиграваше.

Брандао откри резултата за Сент Етиен в 9-ата минута, засичайки подаване на Джонатан Брисон. В 19-ата минута Ромен Амума удвои, след подаване на Рено Коаде и дрибъл през двама бранители след това. Две минути след това Брандао покачи на 3:0 след подаване на Пиер-Емерик Обамеянг. В 25-ата минута и Обамеянг се разписа, копвайки топката над падналия вратар Стефан Руфие, като преди това Коаде отне топката в центъра и му я подаде.

В 68-ата минута ситуацията на Нанси се усложни още повече, след като остана с 10 човека на терена. Причина за това стана директен червен картон на Симон Зенке, който извърши грубо нарушение срещу Обамеянг.