Ривър Плейт постигна разгромна победа с 5:0 у дома срещу Годой Крус в среща от десетия кръг на аржентинското първенство. Успехът е първи за гранда от Буенос Айрес в мачовете у дома в шампионата за последните 18 месеца.

Гостите от Годой Крус първи имаха шанс да открият резултата, но в деветата минута Мартин Агире вкара за Ривър Плейт след центриране на Родриго Мора. Две минути по-късно основният полузащитник на домакините Леонардо Понсио се разписа с удар от 30 метра и отпразнува своя мач номер 100 с екипа на Ривър Плейт.
След почивката Акроса се разписа на два пъти за победителите, а едно попадение добави Мора за крайното 5:0.

Успехът на тима от Буенос Айрес беше помрачен от контузията в глезена на Понсио, който беше заменен принудително.

След три седмици е първото "Суперкласико" между Ривър Плейт и Бока Хуниорс от май 2011-а година насам. В последното до момента дерби между двата най-големи отбора в Аржентина  "синьо-златистите" спечелиха с 2:0 на стадион "Ла Бомбонера". Месец след този двубой Ривър изпадна от елита.

До момента Ривър Плейт се намира на осмо място във временното класиране с актив от 15 точки. Бока Хуниорс е на пета позиция с две точки повече. Водач в класирането е Нюелс Олд Бойс с 22 точки. В този кръг лидерите спечелиха с 1:0 у дома срещу Велес.