на живо

Илия Груев вкара и поведе Лийдс към 200 милиона паунда

Тимът разгроми Норич с 4:0 и ще играе в големия финал на "Уембли"

Илия Груев поведе своя Лийдс към промоция във Висшата лига. Българският национал отбеляза дебютното си попадение за тима при разгрома с 4:0 над Норич в полуфиналния плейоф от Чемпиъншип.

Халфът откри резултата в 7-ата минута с красиво изпълнение от пряк свободен удар. А след него се разписаха Жоел Пиро в 20-ата, Жоржиньо Рутер в 40-ата и Крисенсио Съмървил в 68-ата минута.

Вторият финалист ще бъде определен от двубоя Саутхемптън - Уест Бромич в петък вечер. Големият финал е следващата неделя на "Уембли".

Сблъсъкът за място във Висшата лига е популярен като Мачът за 200 милиона паунда. Това са гарантирани приходи от участието в елита на Англия.

Победата на Лийдс над Норич е най-изразителната в плейофите от 2000 г. насам. Тогава Барзли пречупва Бирмингам със същия резултат.