на живо

Футболна лудост: Да победиш или да прецакаш големия съперник? (ВИДЕО)

Как реагираха феновете на Тотнъм за загубата от Манчестър Сити

Кое е по-силно - желанието за победа на твоя любим тим или мечтата големият съперник да остане с празни ръце?

Въпросът е към част от феновете на Тотнъм, които празнуваха загуба като... победа.

Снощи (14 май) Манчестър Сити почти си осигури футболната титла в Англия, побеждавайки "шпорите" с 2:0. Така "гражданите" им трябва само една победа от четвърти пореден триумф във Висшата лига. След тях, на второ място, ще остане големият градски съперник на Тотнъм - Арсенал.

И двата гола в мача бяха дело на Арлинг Холанд, като при втория част от агитката на лондонския тим аплодира и направи Познан - скачане с гръб към терена. Именно така празнуват попадение феновете на Сити.

Ако "гражданите" спечелят титлата, за втори пореден сезон те ще оставят Арсенал зад себе си. През миналата година разликата между двата тима беше 5 точки, а сега, ако не допуснат грешка и двата отбора, ще е само 2.

"Топчиите" не са печелили шампионата от 2004 г. насам.

Тотнъм пък за последно стана шампион през далечната 1961 г.