Националният ни отбор по волейбол допусна загуба във втория си мач на европейското първенство. Момичетата на Марчело Абонданца отстъпиха с 1:3 гейма срещу Полша в германския град Шверин.

Съперничките ни взеха първата част с 25:22, но след това българките надделяха с 25:18. До края обаче те допуснаха множество грешки и отстъпиха в следващите две части с 13:25 и 18:25.

В неделя е последната ни среща от груповата фаза срещу Чехия. При победа, ще се класираме за следващата фаза. В момента тимът ни е на трето място в класирането с 2 точки след 1 победа и 1 загуба.

По-рано Сърбия се наложи с категоричното 3:0 срещу Чехия. В отделните части европейските шампионки спечелиха с 25:21, 26:24, 25:23 след 78 минути игра.

Най-резултатна сред сръбските волейболистки бе Йована Бракочевич с 25 точки. От отбора на Чехия Анета Хавличкова се отличи с 23 точки.