Женският национален отбор на България по волейбол дебютира с поражение в Световното Гран При. В първия си мач от група "Д" българките загубиха с 0:3 (13:25, 24:26, 23:25) от домакина Китай.

В първия гейм китайките имаха пълно превъзходство и спечелиха лесно с 25:13. Във втората част българският отбор беше равностоен на по-опитния си съперник. Избраничките на селекционера Марчело Абонданца дори поведоха с 18:14, но не успяха да задържат аванса си и загубиха с 24:26. В третия гейм България отново игра на ниво, но в края не можа да вземе превес и загуби с 23:25 и крайното 0:3.

Най-резултатна за България беше нападателката Елица Василева, която реализира 12 точки, а капитанката Страшимира Филипова отбеляза 8 точки.

В събота (3 август) сутринта българско време България ще играе срещу Холандия във втория си мач от група "Д" на престижния турнир. Холандките вече спечелиха срещу Куба с 3:0.