Женският ни национален отбор по волейбол записа втора
победа в рамките на четвъртия турнир на група "А" от
Европейската лига във Варна.

След вчерашната победа с 3:0 срещу Румъния, днес България победи и тима на Унгария, но с 3:1.

Треньорът на България - Марчело Абонданца, заложи в началото на  мача на същата стартова шестица, както при победата над Румъния. Двубоят започнаха Диана Ненова, Добриана Рабаджиева, Цветелина Заркова, Мария Каракашева, Елица Василева, Страшимира Филипова и либеро Мария Филипова.

Националките ни започнаха повече от добре срещата и набързо поведоха с 10:4. последваха три поредни точки за Унгария заради грешки на отбора ни. Унгарките така и не успяха да се справят с отличната блокада и атака на българките и при техническото прекъсване изоставаха с 6 точки - 6:12. При 16:9 Абонданца пусна в игра Лора Китипова и Славина Колева, а малко по-късно в игра
се появи и Десислава Николова. Българките с лекота взеха първата част с 21:12.

През втората част надмощието на националките продължи. С отлична игра те поведоха в началото със 7:2, а при техническото прекъсване резултатът бе 12:5. До края на втората част българките нямаха проблеми и с блокада на Страшимира Филипова и Елица Василева затвориха втория гейм с 21:12.

В началото на третата част България поведе с три точки при 6:3, но заради индивидуални грешки допусна изравняване при 7:7. Последваха нови три изравнявания на резултата, а при техническото прекъсване националките ни водеха с 12:10. Унгария
успя да изравни отново при 12 равни и поведе за първи път в срещата при 13:12. Последваха седем изравнявания на резултата, последното при 20:20, след което унгарките успяха да вземат гейма с 22:20.

След равенство 2:2 в началото на четвъртата част българките поведоха с 6:3 в резултата, но веднага след това допуснаха изравняване при 6:6. След още три изравнявания националките ни успяха да поведат в резултата. При техническото прекъсване България водеше с 12:10. След прекъсването националките ни показаха класата си, не оставиха никакви шансове за Унгария и
спечелиха гейма с 21:14 и съответно мача с 3:1.

С победата си България е едноличен лидер в групата с 24 точки. Втори са Румъния с 18 точки, следвана от Турция с 16 и Унгария с 8 точки.

В събота са последните две срещи от турнира. В 15:30 часа Румъния играе срещу Унгария, а 18:00 часа България среща Турция. Финалите на Европейската лига са следващата седмица във Варна.