Българският национален отбор по волейбол загубиха втората си среща от финалите на Световната лига. След като възпитаниците на Камило Плачи победиха домакините от Аржентина, сега отстъпиха на Италия с 1:3 (18:25, 25:18, 22:25, 24:26).

Независимо от загубата националите ни остават с реални шансове за класиране на полуфиналите. България и Италия са с по 3 точки, като в групата остава само мач между "адзурите" и аржентинците. Ако италианците победят или поне спечелят два гейма и съответно точка, то те ще заемат първото място и така ще класират и българите сред най-добрите четири.

Италия започна много по-добре мача и още от самото начоло дръпна с разлика. Първото техническо прекъсване дойде при 8:3, а на следващата пауза резултатът вече бе 16:8. Преднината на италианците дори нарасна до 10 точки при 21:11, но тогава последва серия от 4 точки на българите - 21:15. "Адзурите" опазиха тази си преднина и спечелиха гейма с 25:18.

Втората част тръгна малко по-равностойно, но все пак играчите от Апенините пак имаха предимство на първия технически таймаут - 8:6. Нашите изравниха при 12:12 и на следващата пауза вече водеха с 16:14. Веднага след това "лъвовете" добавиха още една точка за 17:14, а разликата чувствително нарасна при 20:15, когато нашите реализираха нови 3 поредни точки за 23:15. В крайна сметка българите спечелиха с 25:18.

Следващият гейм също започна много добре за националите ни, които имаха минимално предимство с 8:7 при първата пауза, но на втората вече бяха напред с 16:12. Разликата дори се увеличи на 5 точки при 17:12. Отпускането обаче дойде при 20:15, когато италианците стигнаха до 5 поредни точки и изравниха - 20:20. Съперникът стигна и до обрат и се поздрави със спечелването на гейма с 25:22.

Началото на четвъртата част бе идентично с предишната и националите ни водеха с 8:7 на първото прекъсването и 16:13 на второто. Италианците изравниха при 20:20 и оттук геймът тръгна точка за точка, но накрая успяха да вземат предимство и в крайна сметка да стигнат до победата с 26:24.

Цветан Соколов бе най-резултатен в мача с 27 точки, а за италианците блесна звездата им Иван Зайцев с 19.