Националният ни отбор по волейбол излезе на първо място в група ''А'' на Световната лига.

Момчетата на Камило Плачи победиха САЩ с 3:1 гейма (25:20, 18:25, 25:23, 25:21) в Рино във вторaта среща от 4-ия кръг.

Българите надиграха своя съперник за по-малко от два часа и взеха реванш за вчерашната загуба с 0:3.

В големи периоди от първия гейм домакините водеха в
резултата, но в самия край България успя да вземе аванс от 22:20 и след това да спечели с 25:20. Втората част отново започна с предимство от няколко точки в
полза на американския отбор.

Треньорът на "трикольорите" Камило Плачи пусна в игра Валентин Братоев и Данаил Милушев, но САЩ достигна до изравняване в резултата след 25:18. Третият гейм премина изцяло при превъзходство за България.
"Лъвовете" поведоха още в самото начало на частта и не изпуснаха аванса си до самия край, печелейки с 25:23, въпреки късния щурм на домакините. В четвъртия гейм българският тим затвърди превъзходството си и спечели с 25:21.

Цветан Соколов бе най-резултатен за България с 21 точки, Тодор Скримов добави 12, а Виктор Йосифов завърши с 9.

Българите излязоха начело благодарение и на успеха на Франция над Бразилия като гост с 3:1 (29:27, 23:25, 25:22, 25:19). През следващия уикенд ни предстоят срещи именно със ''селесао''.