Русия е първият финалист в Световната лига по волейбол през тази година. Това стана факт, след като олимпийският шампион победи Италия с 3:1 (25:12, 25:23, 24:26, 25:20).

Руснаците като цяло бяха по-добрият в мача и започнаха страхотно, като спечелиха първия гейм със съкрушителното 25:12. Втората част премина под диктовката на италианците, които през повечето време водеха с 4-5 точки. В заключителната част на гейма резултатът бе изравнен и "сборная” стигна до обрат и успех с 25:23. Още след третия гейм Русия можеше да е победител, но отпускане в решителния момент и характер от страна на италианците не позволиха това. Руснаците имаха 2 мачбола при 24:22, но точно тогава "адзурите” реализираха 4 поредни точки, които ги изведоха до спечелване на гейма. Четвъртата част не позволи подобни обрати и след като олимпийските шампиони първо поведоха с 6 точки, в крайна сметка затвориха мача с 25:20.

Най-резултатен в мача бе Николай Павлов от Русия с 21 точки, а звездата на Италия Иван Зайцев отбеляза 17.

Така Русия вече е на финал и там чака Бразилия, чийто тим победи България.