С доста трудна победа започна България тазгодишното си участие в Световната лига. В първата среща от най-комерсиалния волейболен турнир, който бе и официален дебют на селекционера Камило Плачи, "лъвовете" показаха характер и победиха при гостуването си на Франция с 3:2 (25:21, 14:25, 21:25, 25:22, 15:11).

Срещата започна и завърши добре за българския отбор, но той допусна загуба във втория и третия гейм, в които домакините играеха на върха на вдъхновението и така взеха една точка за класирането, а националите ни две.

Националите ни започнаха добре и още в самото начало взеха аванс от 3:0. Домакините обаче бързо успяха да ги върнат и изравниха при 7:7, а на първото техническо прекъсване дори имаха предимство с 8:7. Това обаче изглежда само ядоса нашите и при следващата пауза те взеха солидна преднина за 16:11. "Лъвовете" загубиха сама една точка от тази разлика и спечелиха първия гейм с 25:21.

През втората част ситуацията обаче коренно се промени. "Петлите" поведоха с 3 точки за 6:3 и задържаха този аванс до прекъсването – 8:5. Този път обаче не направиха грешката да изпуснат преднината си и започнаха да трупат сериозна разлика, като втората пауза дойде при 16:9. Тя нарасна до 11 точки в самия край на гейма, който бе затворен с разгромното 25:14.

Домакините продължиха с добрата си игра и взеха бърз аванс от две точки на старта на втория гейм. Българският тим изравни при 5:5 и водеше след първата пауза с 8:7. Резултатът продължи да се движи с точка предимство за единия или другия отбор, а второто прекъсване дойде при 16:15 за французите. Оттук те обаче отново напреднаха в резултата и поведоха с 4 точки за 21:17. За кратко националите ни намалиха пасива на 2 точки, но в крайна сметка краят на частта дойде при 25:21 за съперника.

Франция поведе в четвъртия гейм с 4:1, но точно тогава националите ни изравниха до 4:4 и излязоха напред при прекъсването за 8:7. В този миг "лъвовете" се стегнаха и натрупаха разлика, за да се стигне до 16:11 при следващия брейк. Кратко отпускане се получи при 18:13, когато домакините отбелязаха 5 поредни точки, за да се доближат до 17:18. Веднага нашите възстановиха преднината си и поведоха с 20:17 и точно с тази разлика от 3 точки затвориха гейма с 25:22, с което вкараха мача в  тайбрек.

Началото на решителния пети сет бе отлично за България. Тимът ни поведе с внушителното 6:0 и точно тогава реши да си направи живота сложен. Франция намали до 5:6 и дори изравни при 7:7. Все пак смяната на полетата дойде при 8:7 в полза на възпитаниците на Камило Плачи, след което те отново натрупаха разлика. Българите бързо дръпнаха с 11:8, а малко преди края резултатът набъбна до 14:9. „Петлите” показаха зъби в края, но "лъвовете" стигнаха до крайния успех в мача с 15:11.

Най-резултатен в мача бе Цветан Соколов с 26 точки, а Тодор Алексиев добави 20 за българския тим. От французите Жулиен Линел се отчете с 21.

Следващият мач на България отново е с Франция в неделя, 9 юни. В първата среща от групата ни Бразилия победи Полша като гост с 3:1. Другите два тима, които са съперници на отбора ни са САЩ и Аржентина.

Състав на България: Георги Братоев - 6 точки, Светослав Гоцев - 5, Тодор Скримов - 10, Виктор Йосифов - 7, Тодор Алексиев - 20, Цветан Соколов - 26, Мартин Божилов – либеро (Стоян Самунев, Данаил Милушев, Валентин Братоев, Николай Пенчев, Иван Станев).