Въпреки че все още остават няколко двубоя от предварителната групова фаза на Световната лига, вече са ясни шестте участника на финалите на най-комерсиалния волейболен турнир в Аржентина. Сред тях е и България.

Заключителната фаза на надпреварата започва още в сряда (17 юли) и завършва в неделя (21 юли). Шестте отбора са разделени в две групи по три. Заелите първите две места се класират на полуфиналите.

България е в група D с домакина Аржентина и Италия. Както е известно националите ни бяха с аржентинците в една от предварителните групи, като постигнахме две победи – с 3:0 и 3:1 в София. Италианците пък спечелиха предварителната група В, като завършиха на първо място с еднакъв актив от точки с Русия, а останалите отбори там бяха Сърбия, Германия, Иран и Куба.

В група Е от финалите са Бразилия, Русия и Канада, който стана победител в групата с нискокласираните отбори в ранглистата на Световната волейболна федерация, където бяха още Холандия, Реп. Корея, Финалндия, Португалия и Япония.