Марек Юнион Ивкони записа четвърта загуба тазгодишното си дебютно участие в Шампионската лига по волейбол. Възпитаниците на треньора Найден Найденов не успяха да спечелят нито един гейм при гостуването си в Белгия на Нолико (Маасейк) и отстъпиха с 0:3 (15:25, 14:25, 30:32) в среща от 5-ия кръг в Група "F" на турнира.

Така тимът от Дупница остава на 3-то място в класирането след 1 победи и 4 загуби и с актив от 4 точки. С този успех пък Нолико си гарантира 1-вата позиция и съответно място във фазата на плейофите на турнира.

Костадин Гаджанов бе най-резултатен за Марек с 11 точки (2 блока и 56% ефективност в атака), а Дмитрий Бахов завърши с 9 точки. За белгийския тим латвийският диагонал Херманс Еглескалнс реализира 20 точки, а Кевин Клинкенберг добави 17 точки за успеха.