Националният ни отбор по волейбол загуби и втората среща при гостуването си на Бразилия от груповата фаза на Световната лига. Българският тим отново отстъпи с 1:3 (25:19, 21:25, 17:25, 19:25).

Подобно на първата среща в петък, националите ни отново започнаха добре и спечелиха първия гейм, но последва обрат и "селесао" стигна до успех, с който да заслужи три точки.

Така Бразилия се утвърди на първото място в групата с актив от 19 точки, а България е на 2-рата позиция с 14. Следват САЩ с 12 и Полша с 10, като тези два тима са с мач по-малко и в неделя играят един срещу друг. В дъното на класирането са Франция с 10 точки и Аржентина с 4. За финалите на надпреварата се класират първите два тима, а до края на груповата фаза за националният ни отбор остават два мача с поляците във Варна.

Най-резултатен за нашия тим в Бразилия бе Цветан Соколов с 14 точки, а за домакините най-много точки реализира Леандро Висото – 18.

Как се разви срещата:

Първият гейм бе изцяло под контрола на българския състав. Той започна точка за точка, но нашите бързо успяха да вземат аванс, при това от 2 точки за 5:3, а първото техническо прекъсване дойде при 8:5. Преднината "лъвовете" бързо нарасна до 5 точки при 10:5, но последва леко отпускане и домакините намалиха до 11:12. Втората пауза дойде при 16:14 за българите и оттук нататък те започнаха да трупат разлика, която достигна своя връх в края на гейма, спечелен от "трикольорите" с 25:19.

Втората част започна равностойно. Бразилците поведоха с 2:0, но гостите бързо изравниха при 3:3. Последва период, в който двата тима играеха точка за точка с разменено преимущество, като първо българският състав имаше възможност да поведе с повече от една точка при 11:9. Домакините веднага възстановиха равенството за 11:11 и на прекъсването на свой ред имаха аванс от 2 точки – 16:14. След паузата "селесао" стигнаха до внушителна разлика при 20:15, но непосредствено след това допуснаха националите ни да намалят пасива им до 20:19. Бразилия почти възстанови преднината си при 22:19 и в крайна сметка затвориха гейма с 25:21.

Бразилците започнаха впечатляващо третия гейм и още от самото начало натрупаха голяма преднина повеждайки с 6:1. Тя се запази и при първото и второто прекъсвания, които бяха при резултат 8:3 и 16:11. След поредната пауза домакините прибавиха още 2 точки аванс за 18:11 и още една при 21:13. Тази разлика се запази и така "златистите" спечелиха убедително тази част с 25:17.

В четвъртата част домакините отново бяха убедителни и още на първото прекъсване вече имаха солиден аванс за 8:4. Преднината бързо нарасна до 5 точки при 11:5 и тя бе запазена при следващия технически таймаут за 16:11. Тази разлика се запази почти до самия край, като бразилците натрупаха още една точка и в крайна сметка приключиха мача с 25:19.